Lubuskie Kolegium Sędziów w Zielonej Górze - strona oficjalna

Rozmowa z Janem Sucheckim - przewodniczącym LKS

• autor: admin, 2020-06-03 21:13

Zapytaliśmy przewodniczącego Lubuskiego Kolegium Sędziów Jana Sucheckiego o ważne kwestie dotyczące m.in. egzaminów letnich, możliwość prowadzenia meczów towarzyskich w reżimie sanitarnym oraz o awanse i spadki sędziów w obecnym sezonie. Zachęcamy do lektury.

Panie prezesie czy sędziowie w obecnym czasie mogą prowadzić mecze sparingowe? Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa z 29.05.2020 r. jest już możliwość rozgrywania spotkań piłkarskich w reżimie sanitarnym. Co pan na to ?

Jan Suchecki: Według mnie kluby w naszym województwie na ten moment nie spełniają wymogu rozgrywania spotkań piłkarskich w reżimie sanitarnym. Wiem jakie obowiązku spoczywają na klubach szczebla centralnego, aby mecze mogły być rozegrane. Ja na pewno nie wydam decyzji, że sędziowie mają sędziować mecze, jeżeli ktoś z kolegów czuje, że może to robić to ja tego nie zabronię. Poczekajmy na oficjalne stanowisko Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Ja od siebie na ten moment nie widzę podstawy prawnej do rozgrywania meczów. Jeżeli takowa podstawa prawna się pojawi, to zaczynamy.

Kiedy i czy w ogóle odbędą się zaległe egzaminy poprawkowe w tym egzaminy dla nowych sędziów?

J.S. Nie odbędą się egzaminy poprawkowe. Będą tylko egzaminy końcowe (letnie) i potraktujemy je jako egzamin przed ligą. Zakładamy, że spadków nie będzie (chyba, że ktoś nie zaliczy egzaminu). Planujemy również tylko "małe" awanse. Egzaminy odbędą się około połowy lipca. Będzie to również egzamin dla kandydatów. Na ten moment nie powiem, jaka będzie forma egzaminu, gdyż czekamy na rozwój sytuacji. Te sprawy zostaną omówione na Zarządzie Lubuskiego Kolegium Sędziów. Proszę o kontrolowanie na bieżący strony LKS i informacji na niej się ukazujących.

Jeżeli egzaminy nie odbyłyby się z jakiegoś powodu, to jak będzie wyglądał przydział do poszczególnych klas rozgrywkowych?

J.S. Egzamin się odbędzie. Sprawę przydziałów do poszczególnych klas rozgrywkowych omówimy i przegłosujemy na Zarządzie LKS. Warunkiem pozostania w danej klasie rozgrywkowej jest zaliczenie egzaminu.

LUBUSKIE KOLEGIUM SĘDZIÓW
W ZIELONEJ GÓRZE